Куди постраждалим від домашнього насильства звертатися за допомогою?

    

Коли насильство відбувається «тут і зараз» –  телефонуйте в поліцію за номером 102.
Якщо насильство відбувається по відношенню або в присутності дитини, в зверненні обов’язково це потрібно вказати. Тому що, за законом, якщо дитина, навіть є свідком домашнього насильства, вона вважається постраждалою і потребує допомоги та захисту. 

Поліція має відреагувати на звернення, припинити протиправні дії, оцінити ризики та на підставі цього розглянути можливість винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника.

Якщо постраждалій особі завдано тілесних ушкоджень, треба звернутися до медичного закладу. Обов’язково повідомити лікарів про ситуацію, що сталася.

У випадках, коли домашнє насильство відбулося раніше або не несе прямої загрози особі в цей момент (наприклад, постраждала особа чи кривдник пішли з дому, де відбувалося насильство), постраждала особа може звернутися щодо цього випадку з заявою у поліцію, де мають зафіксувати це звернення та відреагувати на нього.

Не тільки поліція, а й інші державні органи мають реагувати на випадки домашнього насильства.

Зокрема, це:
✅ служба у справах дітей;
✅ органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти;
✅ органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я;
✅ центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
✅ суди;
✅ прокуратура.

Впоратись з наслідками насильства допомагають у закладах та установах, призначених виключно для постраждалих осіб. Це  притулки, центри медико-соціальної реабілітації, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та інші.  

Залишимо тут інформацію щодо можливостей звернення до фахівців, які допоможуть у кризовій ситуацій.

Гаряча лінія для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, дитячого насильства: 1547


Гаряча лінія підтримки постраждалих від гендерно зумовленого насильства: +380506977423.


Гаряча лінія БФ “Слов’янське серце”: +380504202092.

Цей матеріал повністю або частково фінансується фондом Kvinna till Kvinna. Фонд Kvinna till Kvinna не обов’язково погоджується з думками, висловленими в цьому матеріалі. Відповідальність за зміст несе автор.

Цей матеріал повністю або частково фінансується фондом Kvinna till Kvinna. Фонд Kvinna till Kvinna не обов’язково погоджується з думками, висловленими в цьому матеріалі. Відповідальність за зміст несе автор.