Ми є. Були. І будем ми! Історія Благодійного фонду «Слов’янське серце»

https://dn.gov.ua/news/mi-ye-buli-i-budem-mi-istoriya-blagodijnogo-fondu-slovyanske-serce

Пропонуємо вашій увазі черговий матеріал рубрики “Ми є. Були. І будем ми!” від управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації:

У 2014 році із невеличкої ініціативи, що об’єднала внутрішньо переміщених осіб, які на собі відчули що таке війна, був створений Благодійний фонд «Слов’янське серце», який об’єднав тих, хто з перших днів війни допомагали евакуювати людей із небезпечних місць, забезпечували їх харчовими продуктами та предметами першої необхідності, надавали психологічну та юридичну підтримку, що врятувало не одну тисячу життів цивільного населення, в чий дім прийшла війна.

Завдяки невтомній праці команди однодумців за 8 років «Слов’янське серце» реалізувало в партнерстві з міжнародними організаціями більш як 60 проєктів, спрямованих на покращення якості життя мешканців Донецької та Луганської областей. Наразі команда фонду складає понад 158 працівниць та працівників та більше ніж 200 волонтерів, які діють у громадах Харківської, Донецької, Полтавської та Дніпропетровської областей.

Голова правління Фонду Наталя Киркач нагороджена відзнакою Президента України «Золоте серце». Організація отримала Національну премію «Вибір року – 2020» у номінації «Соціальні послуги», а також її діяльність відзначена почесними грамотами Донецької облдержадміністрації.

Основною місією організації є захист дівчат і жінок від гендерно-зумовленого насильства. Тому багато проєктів було спрямовано на активізацію жіночого руху,  запобігання, протидію та реагування на випадки гендерно-зумовленого насильства. Юридичну, соціальну та психологічну допомогу жінки отримують 24\7. Завдяки цій роботі багато з них змогли вийти з кола насильства та почати нове життя. Деякі змогли отримати гранти для навчання новій професії або започаткування бізнесу.

Молодіжний центр, який було відкрито у 2015 році, завдяки підтримці UNICEF, дав поштовх до дій талановитій та активній молоді у житті. Саме там дівчата та хлопці отримали  досвід реалізації своїх ініціатив, планування майбутнього.

Завдяки взаємодії з ОМС, обласними адміністраціями та іншими державними органами, організації навчання  було запроваджено дієві механізми щодо допомоги вразливим сім’ям з дітьми шляхом психосоціального супроводу, фінансової підтримки.  

“Створення громадських центрів та безпечних просторів дозволило покращити психологічний стан дітей, які мешкали вздовж лінії розмежування і постійно перебували у небезпеці. Сучасні методи роботи, нове обладнання, дружня до дітей команда – все це в комплексі дало прекрасні результати. І зараз ми розширили географію діяльності на Дніпропетровську, Полтавську області”, – зазначає Наталя.

Понад 7000 дітей було охоплено тренінгами з мінної небезпеки. Впевнено можна казати, що ці знання  допомогли їм зберегти життя.

Літні люди мали можливість гідно зустрічати свій вік, отримувати допомогу від волонтерів, спілкуватися один з одним, ділитись досвідом демонструвати свої таланти, навіть навчатися роботі з комп’ютером та смартфонами.

В період пандемії Covid-19 БФ «Слов’янське серце» разом з партнерами надавали необхідну допомогу вразливим сім’ям з дітьми. Не дивлячись на можливі ризики, обмеження, команда забезпечила необхідними засобами для захисту тих, хто потребував у населених пунктах Донецької та Луганської областей вздовж лінії розмежування.

З 24 лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення рф, команда БФ «Слов’янське серце» не змінила своєї місії і продовжує надавати допомогу. Необхідність перемістити людей у  безпечне місце – одне з головних завдань. Ризикуючи власним життям, під ворожими обстрілами команда евакуювала з місць активних бойових дій вже 14000 людей, і ця робота продовжується.

Після переміщення багато сімей з дітьми стикаються з психологічними, соціальними проблемами.  Зараз в місцях, де перебуває велика кількість переміщених осіб, здійснюється психосоціальна підтримка дітей, обладнуються всім необхідним місця компактного мешкання. Відкриті Громадський центр та безпечні простори, де  діти почувають себе затишно, комфортно і добре проводять свій час. Ігри, творчі  та інтелектуальні заняття, психологічні тренінги – все це надає можливість відновитись нашим дітям та відволіктись від трагічних подій. Надання багатоцільової грошової допомоги, харчових продуктів, засобів гігієни, одягу допомагає сім’ям з дітьми забезпечити базові потреби.

Задля забезпечення доступу дітей до освіти у якості гуманітарної допомоги було надано гаджети та канцелярське приладдя 250 хлопчикам та дівчатам переважно з дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, які були евакуйовані з зон активних бойових дій. 

За цей час  БФ «Слов’янське серце» вдалось допомогти більше, ніж 300 000 осіб, постраждалим від війни! 

“Ми розвиваємось і завжди пам’ятаємо, що життя та здоров’я людини – найбільша цінність в світі. Команда БФ «Слов’янське серце» робить іноді неможливе, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Попри втому,  ризики для життя,  пошкоджені під обстрілами автівки, яким ще потрібно вивозити людей з пекла, ми продовжуємо робити все, що від нас залежить. І кожна посмішка або «дякую» людини, якій ми допомогли, надихає нас на подальшу діяльність. Ми впевнені, що ми вистоїмо і будемо ще сильнішими. Все буде Україна!” – каже Наталя Киркач.

За інформацією управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністраціїНадрукувати