Юридична та психологічна сесії для освітян у м. Кривий Ріг

Фахівчині БФ «Слов’янське серце» провели психологічну та юридичну групові сесії для 41 представниці освіти у м. Кривий Ріг, де розглянули алгоритм дій педагогинь щодо запобігання та виявлення випадків домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Учасниці заходу зауважили, що дедалі складніше ідентифікувати такі випадки у зв’язку з тим, що більшість навчальних закладів проводить навчання в онлайн-режимі.

«Зараз наша комунікація з батьками та дітьми зведена до мінімуму. Але питання насильства не має залишатися поза увагою. Бо під час воєнного конфлікту ризики насильства в родинах підвищуються. Ми обговорили сьогодні порядок взаємодії суб’єктів, на які покладено функції протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Це було корисно, бо, відверто кажучи, я не дуже добре була обізнана з цього питання», – розповідає Ганна*, учасниця групової сесії.

Педагогині часто знаходяться у стані вигоряння та ігнорують потреби у турботі про себе. Тому корисним вони для себе виявили психологічну сесію, де змогли приділити увагу покращенню свого емоційного стану. Учасниці практикували вправи з самовідновлення та пошуку ресурсів, після яких, за їх словами, залишилося приємне відчуття спокою та радість від отриманого результату.

«Це для мене гарне перезавантаження. Я не думала, що прості речі так можуть заряджати і змінювати мій емоційний стан. Сьогодні вперше спробувала нейрографіку, дуже сподобалось. Також для себе прописала шляхи отримання ресурсів, буду практикувати», – говорить учасниця заходу Мілена*

*- імена змінено з міркувань конфіденційності та безпеки.

Захід проведено БФ «Слов’янське серце» за підтримки Структури ООН Жінки в Україні UN Women Ukraine / ООН Жінки в Українів межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки European Union in Ukraine Європейського Союзу.

Проєкт «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні із залученням Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та Структури ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту EU4Recovery, однак висловлені в ній погляди та вміст не означають офіційного схвалення або визнання з боку ЄС або Організації Об’єднаних Націй.

Фото: БФ «Слов’янське серце»

#EU4Recovery