Нотатки психолога

Жінка, що постраждала від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, не потребує багато питань та оцінок. Важливіше, щоб поруч були дорослі, які можуть бути опорою і допоможуть повернути їй сенси у житті та знайти ресурси.

Це важливий етап у відновленні, в процесі якого жінці буде необхідно:

✅Зрозуміти свої сильні сторони. Згадати всі свої таланти, досягнення, навички, які допомагали долати кризові ситуації.

✅Турбуватися про себе. Навчитися відповідати на питання «Що я зараз хочу?» і пробувати задовільнити це бажання. Робити для себе маленькі приємності, навчитися технікам саморегуляції: дихальні вправи, медитація тощо.

✅Розвивати себе. Приймати участь у тренінгах, майстер-класах, вивчати щось нове, до чого не доходили руки, але дуже хотілося.

✅Розкривати в собі творчий потенціал через письмо, малювання, музику, танці. Це допоможе навчитися виражати свої емоції, думки, потреби.

✅Ставити конкретну мету. Нехай, навіть, маленьку. Але розробляти кроки до її здійснення і поступово їх робити.

✅Шукати позитивні та підтримуючі спільноти. Взаємодія з людьми, які розуміють та підтримують, може бути важливим ресурсом. Розвивати та підтримувати соціальні зв’язки.

✅А ще важливо вчитися звертатися за допомогою, бо самотужки не всі виклики можна подолати.

Якщо ви або ваші знайомі опинилися в ситуації насильства, потребуєте юридичної, психологічної підтримки, звертайтесь на нашу цілодобову гарячу лінію☎️ 050 697-74-23.

Ми завжди поруч!🫶

Цей матеріал повністю або частково фінансується фондом Kvinna till Kvinna. Фонд Kvinna till Kvinna не обов’язково погоджується з думками, висловленими в цьому матеріалі. Відповідальність за зміст несе автор.

В публікації використано фото з безкоштовного стоку мережі інтернет.